Akcja pomocowa Związku dla ukraińskich samorządów

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę samorządy lokalne z naszego województwa niosą pomoc swoim ukraińskim partnerom. Nasz Związek, będąc w stałym kontakcie z Kijowskim Oddziałem Regionalnym Związku Miast Ukrainy, stara się te działania wspierać.

 

W ślad za rozmową, którą odbył w minionym tygodniu Przewodniczący naszego Związku, Prezydent Rybnika Piotr Kuczera z Anatolijem Fedorukiem, Merem Buczy, Prezesem Zarządu Kijowskiego Oddziału Regionalnego Związku Miast Ukrainy, podjęliśmy decyzję o zainicjowaniu akcji pomocowej pn. "Jesteśmy z Wami! - samorządowa pomoc dla ukraińskich miast Obwodu Kijowskiego".

W jej ramach zwróciliśmy się do samorządów lokalnych z województwa śląskiego z apelem w sprawie przekazania pomocy rzeczowej najbardziej poszkodowanym miastom i gromadom z terenu Obwodu Kijowskiego. 

- Dziękujemy wszystkim jednostkom, które już zadeklarowały gotowość do włączenia się w tę akcję. Wiemy, że ta pomoc udzielana jest od ponad półtora miesiąca. Niemniej jednak ostatnie kontakty z przedstawicielami ukraińskich samorządów z obwodu kijowskiego skłoniły nas do zainicjowania kolejnych działań - mówi Wiltold Magryś, Dyrektor biura Związku.

Poniżej zamieszczamy materiały związane z powyższą akcją:

pisma inicjujące akcję:

gminy - kliknij tutaj

powiaty - kliknij tutaj

pismo zawierające szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne tutaj

Osoby odpowiedzialne na koordynację akcji w biurze naszego Związku:

  • Koordynacja całościowa: p. Monika Lebek, tel. 609 701 459, 32 609 03 66 e-mail: mlebek@silesia.org.pl
  • Zgłaszanie wstępnych deklaracji przekazania sprzętu i towarów: p. Przemysław Antkowiak, tel. 32 609 03 69, e-mail: pantkowiak@silesia.org.pl oraz p. Marta  Żelezny: tel. 32 609 03 59, e-mail: mzelezny@silesia.org.pl
  • Ustalanie kwestii transportowych: p. Janusz Dudek, tel. 602 399 622

lista produktów i artykułów potrzebnych miastom obwodu kijowskiego - stan na 27.04 dostępna tutaj

protokół przekazania Darów na rzecz gmin i miast Obwodu Kijowskiego dostępny tutaj

grafika dotycząca akcji dostępna tutaj

Data aktualizacji: 27.04.2022 r.

Polecamy
Współpracujemy