Organizacja transportu do punktów szczepień

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker poinformował, że od wtorku ruszy organizacja transportu dla osób z trudnościami w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.

 

Wiceminister podał na konferencji prasowej w poniedziałek, że do wtorku wojewodowie wydadzą decyzje administracyjne dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczące transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko Sars-Cov2 w tym osób niepełnosprawnych.

"Od jutra ruszy organizacja tego transportu w gminach. Zwrócimy się także z prośbą do gmin, by każda z nich do 15 stycznia zorganizowała wyodrębnioną linię telefoniczną, infolinię, dla mieszkańców, dla obywateli danej gminy, by w jasny sposób każdy, kto potrzebuje takiego transportu, mógł ten transport uzyskać" - powiedział.

Zaznaczył, że wątpliwości i pytania będą rozstrzygane na poziomie wojewodów. "Jeżeli gminy, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast będą mieli jakiekolwiek kwestie, które trzeba rozstrzygać, będą im w tym wszystkim pomagać wojewodowie jako przedstawiciele rządu w terenie" - powiedział Szefernaker.

Jak zaznaczył, "zgodnie z ustaleniem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego stawka za przewóz jednej osoby niepełnosprawnej w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców to 75 zł; w gminie miejskiej, miejsko-wiejskiej, wiejskiej - 65 zł; stawka za przewóz jednej osoby sprawnej ruchowo w gminach wiejskich to 30 zł".

więcej: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/rusza-organizacja-transportu-do-punktow-szczepien

więcej informacji w dziale "Żyjąc w epidemii - ważne informacje" - kliknij tutaj

Data publikacji: 12.01.2021 r.

Jak dojechać