Przebiegnij z nami 10 km z okazji 30-lecia samorządu!

Zapraszamy wszystkich Samorządowców, a także pracowników urzędów gmin i powiatów oraz urzędu metropolitalnego i urzędów marszałkowskich, do wzięcia udziału w biegu w ramach Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego (na dystansie 10 km).

Ta słynna impreza biegowa, która od lat odbywa się na terenie Rudy Śląskiej, odbędzie się w tym roku - uwagi na sytuację epidemiczną - w wirtualnej odsłonie. Będzie to szczególna edycja tych zawodów także ze względu na to, że z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy restytucji samorządu terytorialnego w Polsce, w biegu na krótszym z dwóch zaplanowanych dystansów (10 km) prowadzona będzie klasyfikacja samorządowa. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn, sklasyfikowani w tej kategorii, zostaną nagrodzeni specjalnymi Pucharami Przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Zgodnie z regulaminem Wirtualnego Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego każdy uczestnik tych zawodów będzie mógł przebiec dystans półmaratonu lub 10 km, albo też pokonać 10 km w marszu Nordic Walking w okresie od 10 czerwca do 1 sierpnia br. Dla wszystkich, którzy pokonają dystans i zarejestrują wynik Organizatorzy przewidzieli medale z wygrawerowanym imieniem, nazwiskiem oraz uzyskanym czasem. Szczegółowe zasady, w tym także zasady klasyfikacji samorządowej, znajdują się w regulaminie.

Organizatorem Wirtualnego Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego jest Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska. Śląski Związek Gmin i Powiatów jest Partnerem klasyfikacji samorządowej.

więcej i zapisy poniżej:
www.polmaratonrudzki.pl
 

Jak dojechać