Regionalna akcja - baza dobrych praktyk i nawyków

W związku z trwającym w Polsce kryzysem wodnym i występującym coraz częściej w ostatnich latach zjawiskiem suszy, Śląski Związek Gmin i Powiatów postanowił wesprzeć działania samorządów lokalnych, które mają na celu zwiększenie poziomu retencji zasobów wodnych.

Z tą intencją nasz Związek zainicjował (24.07) regionalną akcję pn. "Złap wodę! I podaj dalej". W jej ramach zachęcamy samorządy lokalne, a za ich pośrednictwem mieszkańców województwa śląskiego do odpowiedzialnego gospodarowania wodą.

W ramach akcji nasz Związek przygotował bazę dobrych praktyk samorządów lokalnych (dostępna tutaj) i propozycje zmian codziennych nawyków, które przyczyniają się do oszczędzania wody (dostępne tutaj).

Ponadto w dedykowanej akcji zakładce został zamieszczony opis aktualnej sytuacji i zagrożeń związanych z kryzysem wodnym, a także informacje dotyczące jego wpływu na nasze życie. Przedstawione treści zostały uzupełnione o infografiki, które mogą być wykorzystane przez urzędy gmin i starostwa powiatowe w komunikacji z mieszkańcami - więcej tutaj.

Osoby do kontaktu w biurze Związku: Dominika Tkocz, koordynator działań w sferze PR i szkoleń (kontakt: tel. 510 201 158, adres e-mail: dtkocz@silesia.org.pl), Natalia Krupa, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju miast i ochrony środowiska (kontakt: tel. 507 432 827, adres e-mail nkrupa@silesia.org.pl).

Jak dojechać