Samorząd musi pomóc - rozmowa z Przewodniczącym Związku w DZ

O działaniach podejmowanych przez Śląski Związek Gmin i Powiatów i miasto Rybnik, wynikających z rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, na łamach Dziennika Zachodniego opowiada Piotr Kuczera, Przewodniczący Związku, Prezydent Rybnika.

 

Jest oczekiwanie społeczne, by samorząd mocno otworzył się na pomoc lokalnym firmom. Lecz musimy mieć świadomość, że są pewne mechanizmy prawa, które nas ograniczają. Tak czy owak chcemy, musimy i będziemy to teraz robić. A następnie musimy się zastanowić nad tym, jak wesprzeć firmy już po tym kataklizmie, po tej wielkiej rewolucji w naszym życiu - mówi w rozmowie z DZ Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

- Mam świadomość, że samorząd musi pomóc. I oczywiście chce pomóc. Musimy działać w ramach obowiązującego prawa. Jesteśmy teraz w fazie oczekiwania na nowelizację specustawy – nazwijmy ją: koronawirusowej – która być może da nam nowe możliwość. Śląski Związek Gmin i Powiatów zbiera do jutra (24 marca - red.) propozycje, by potem rekomendować pewne działania miastom województwa śląskiego.

Cały wywiad dostępny poniżej:

www.dziennikzachodni.pl

Jak dojechać