Dzień Ukraiński w ramach Światowego Forum Miejskiego

W Katowicach od wczoraj trwa Światowe Forum Miejskie - World Urban Forum, organizowane przez ONZ-Habitat. Wydarzenie to ma charakter cykliczny, odbywa się co dwa lata i każdorazowo skupia ponad 20 tysięcy uczestników z całego świata.

 

Drugi dzień wydarzenia upływa pod znakiem m.in. Dnia Ukraińskiego oraz spotkań przedstawicieli polskich i ukraińskich miast. W briefingu prasowym, który zorganizował w ramach swojego stoiska, Związek Miast Polskich oraz Unia Metropolii Polskich wzięli udział przedstawiciele ukraińskich samorządów, w tym delegacja Związku Miast Ukrainy.

W ich wystąpieniach ponownie nie zabrakło słów podziękowań za wsparcie i solidarność okazywane przez polskie samorządy, polski rząd, ale i całą Europę.

Ukraińscy samorządowcy podkreślili, że tragiczne wydarzenia, które miały miejsce m.in. w Buczy otworzyły oczy świata na skalę okrucieństwa doświadczanego przez obywateli Ukrainy.

„Dziękujemy, że na tym forum możemy powiedzieć, o tym co wydarzyło się i wciąż się dzieje w Ukrainie, o wielu zbrodniach, o śmierci tylu dzieci, całych rodzin i naszych bliskich. Prosimy o dalsze wsparcie naszych działań. Wierzymy całym sercem, że Ukraina będzie wolnym, demokratycznym krajem” – podsumowali spotkanie samorządowcy z Ukrainy.

Po wystąpieniach - w ramach briefingu - wyświetlono film, który w przejmujący sposób, pokazał, z jaką tragedią mierzy się ukraiński naród.

zdjęcia z wydarzenia dostępne tutaj

Więcej o Dniu Ukraińskim tutaj:
https://tiny.pl/93gxh
https://www.miasta.pl/aktualnosci/dzien-ukrainski-na-wspolnym-stoisku-miast-9d5e8bf5-e055-4782-a6a1-3cbd0f2436e5

Więcej o Forum tutaj: https://tiny.pl/93gxx

Światowe Forum Miejskie potrwa do 30 czerwca.

Data publikacji: 28.06.2022 r.

Polecamy
Współpracujemy