Film konkurs "Prace z zakresu gospodarki przestrzennej"

Gospodarka przestrzenna i zrównoważony rozwój okiem młodych ludzi? W takim nurcie organizowany jest co roku konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. Nasz Związek wspólnie z organizatorami konkursu przygotował film dotyczący tej inicjatywy.

 

Organizatorem konkursu jest śląski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich. Tegoroczny konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Nasz Związek od kilku lat wspiera tę inicjatywę.

W konkursie biorą udział studenci śląskich uczelni, w tym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Nagradzane w trakcie konkursu prace są próbą odpowiedzi na wiele wyzwań, które stoją przed miastami naszego regionu. Zjawisko niekontrolowanego rozprzestrzeniania się zabudowy, depopulacja i starzenie się ludności, potrzeba zagospodarowania obszarów poprzemysłowych czy wreszcie adaptacja do zmian klimatu – to kluczowe wyzwania, na które w nowatorski sposób potrafią spojrzeć uczestnicy tego przedsięwzięcia.

I właśnie o tym opowiada film, który został przygotowany przez nasz Związek i organizatorów konkursu. Zachęcamy do oglądania.

https://tiny.pl/9xn1g

Data publikacji: 30.07.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy