Jaką metodę wybrać - gospodarka odpadami okiem ekspertów

O kosztach odbioru i zagospodarowania odpadów, które drastycznie wzrosły i sposobach uszczelnienia systemu możemy przeczytać w najnowszym tekście opublikowanym na portalu prawo.pl. Przewodnicząca Regionalnej Sieci Konsultacyjnej ds. gospodarki odpadami w Województwie Śląskim, działającej przy Związku, komentuje w nim praktyczne aspekty stosowania różnych metod w rozliczaniu za odbiór odpadów z nieruchomości.

 

Jak mówi Magdalena Sobczak w każdej gminie mamy do czynienia z zaniżaniem liczby osób deklarowanych jako zamieszkujące. Obowiązek ustalenia liczby osób faktycznie zamieszkujących ciąży na spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej.

- Dlatego metoda od osoby pozostawia spore pole do nadużyć ze strony nieuczciwych mieszkańców, a zarządcom i spółdzielniom mieszkaniowym oraz urzędom przysparza dużo pracy administracyjnej. Co miesiąc są zmiany - ktoś się wyprowadza, wprowadza, umiera lub się rodzi, w ślad za tym idą zmiany deklaracji składanych do urzędu, których weryfikacja wymaga nakładu pracy i kosztów – tłumaczy.

Cały tekst dostępny poniżej:
www.prawo.pl

 

 

Jak dojechać